Тести у Moodle

Тести - одна з найпопулярніших функцій у дистанційних курсах. Існують десятки плагінів, котрі дозволяють створити найрізноманітніші типи запитань.Наступні 12 порад зі створення тестів у Moodle допоможуть створити вдалі тести, котрі не лише перевіряють рівень знань учнів, але й слугують навчальним ресурсом, скеровуючи процес опанування матеріалів відповідно до індивідуальних досягнень.

1) Формулювання питань має бути зрозумілим та однозначним. Завдання учня полягає не у розшифруванні питання тесту, а у змістовій відповіді.

2) Коментарі до відповідей учня надають конструктивний зворотній зв'язок. Бажано створювати коментарі для кожного з варіантів відповідей, а також до питання загалом.


3) Підсумковий бал, окрім числового вираження, бажано супроводжувати коментарем, котрий скерує учня до подальшого навчання.


4) Заголовки секцій тесту полегшать навігацію та нададуть змогу перемішувати питання в межах цих розділів.


5) Налаштування тесту є дуже гнучкими: тест можна проходити кілька разів, щоразу отримуючи підказки та коментарі. Таким чином учень не просто проходить тест, а навчається у процесі пошуку правильних відповідей.

6) Використання різних типів запитань дозволяє пристосувати тест до потреб різних тем та предметів.


7) Новий метод оцінювання, що базується на статистичних показниках, дозволяє відрізнити відповіді, що є вгадуванням, від справді коректних тестових запитань.

8) Доповнення питань мультимедійним вмістом робить їх цікавими. Як до питань, так і до варіантів відповідей можна додавати зображення, аудіо, відео, веб-посилання.9) Обмеження доступності питань дозволить перейти до питання тільки після правильної відповіді на попереднє.

10) Система дозволяє обійти обмеження, встановлені для тесту в межах курсу чи групи для того, щоб можна було дозволити індивідуальні перездачі, котрі можуть бути необхідними окремим учням.11) Імпорт питань може відбуватись із різних форматів, а свої питання тесту вчитель може експортувати для використання в інших системах.

12) Тест можна надрукувати і використати паперовий варіант для проведення безмашинного тестування.

За матеріалами http://moodle.com/12-easy-follow-tips-moodle-quiz-creation/

Коментарі